4 Ekim 2013 Cuma

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ve yapılabilecekler

Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü... 
Miyu ve ailesi olarak bu güzel gününüzü en içten dileklerimizle kutlar:) 
ve yıllar boyu sokak hayvanları başta olmak üzere 
tüm hayvanlara karşı olan duyarlılığınızın sürmesini dileriz...

yaptığımız izolasyanlı kedi evi projemizden birçok kedi yararlandı hala da yararlanıyor. Sağ köşede yavrularını kış günü  bu evin içinde doğurup büyüten anne kedi ve yavruları, altta da yağmurlu günlerde bu evin içind ekalıp mamalarını apartmanın girişinde yiyen kara kedicik görünüyor.

Siz de bu evden yapmaya ne dersiniz? Hem maliyeti ucuz hem de faydası büyük..yapması da zevkli.. bu soğuklar başlamadan ufak dostlarımız için değmez mi?


apartmanımızın önünde su ve mama kapları aldı başını gdiyor:) kapıda büyüttüğümüz iki küçük kedi kocaman oldu..yeni juniorlar da geliyor..Bir de mahallenin sakini diğer kediler ugruyor bazen..işte böyle kalabalık bir aileyiz.. Aldığımız mamaların yerini öğrenen Hülog artık kapıda beni karşılarken hemen içeri dalıp kapıyı tırmalar oldu..tabi durmadan söylenen o minik miyav sesiyle..önceleri sesi hiç çıkmazken artık miyavlayabiliyor da..bu sefer de hiç susmuyor kereta:)

******

ille de sokaktan alıp sahiplenmek değil olay. Herkes yapamayabilir o da sorun değil.. yeter ki kafamızı çevirmeyelim öylece...elimizden gelen neyse..
Miyu'dan Sevgilerle,

Not: Hayvanları Koruma Günü şerefine birçok yerde ve Migros'ta 1 hafta boyunca kedi ve köpek mamaları %50 indirimli..Buradan ilgilenenlere duyurulur.

Her Eve Bir Kedi'nin durum güncellemesini beğendim, paylaşalım:)
Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü. Onların insanoğlunun gücüne ihtiyacı var; evlerimizde, bahçelerimizde bir minik köşe, bir avuç yemek, bir kap su, karda yağmurda sığınacakları bir kuytu, belki hasta olan gözlerine bir damla ilaç. Size verebilecekleri tek şeyse sevgileri. Onları yalnız bırakmayan, annesiz bulduklarında biberonla besleyen, ellerinde damla gözlerini iyileştirmek için peşlerinden koşan, yol ortasından kurtarmak için otobana dalan, evini, kalbini, kucağını açan bütün hayvanseverlerin bu güzel günü kutlu olsun  Dünya sayenizde iyi bir yer, biz sayenizde umutluyuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...